terug naar overzicht

Emmy Verheyfestival

Emmy Verhey Festival 2025
WAAR LUISTEREN BELEVEN WORDT

11 t/m 14 september
20 september – Emmy Verhey Kinderfestival

Dit jaar is de 20e editie van het Emmy Verhey Festival: het leukste festival met klassieke muziek en méér op de mooiste plekken in Zaltbommel – en daarbuiten. En dat niet alleen: voor artistiek leider Femke IJlstra wordt EVF2025 haar lustrumfeest. Dubbel feest dus, en dat gaat gevierd worden!

Femke: “Muziek zorgt voor verbinding tussen mensen. En deze verbinding is meer dan ooit nodig.” Daarom zullen op de EVF-vrijdagmiddag scholieren en ouderen samen gaan genieten van een concert in de Gasthuiskapel. En kan iedereen zaterdagavond aanschuiven bij het EVF 20 jaar jubileumdiner, verzorgd door Bommels Buiten. Daarnaast laat het EVF iedereen op heel eigen wijze kennis maken met de bijzondere bewoners van de Bommelse daken: de gootspoken.

BERNADETA ASTARI & GERARD BOUWHUIS | MATTHIJS KOENE  MEREL VERCAMMEN | DINA IVANOVA | RENÉE BEKKERS | NIEUW AMSTERDAMS KLARINET KWARTET | IZHAR ELIAS
ALMA QUARTET | MERULA STRIJKKWARTET | GOYA KWARTET | Popkoor Zinder | N-Joy | Strijkersklas Marta Lopez-Vega | DJ School Bommelerwaard | But What About | Muziekschool Bommelerwaard | Zing & Swing

20 september, 13.30 en 15.00 uur: Emmy Verhey Kinderfestival
Het is chaos in de gootspokenwereld. Gootspoken verhuizen, verdwalen, raken zoek of vermist. Tijd voor een groots muziekspektakel om alle gootspoken weer te verenigen! Maar daar denken de duivelse vleermuis, sluwe vos en het kwaadaardige watermonster anders over... Als dat maar goed afloopt!
Femke en de muziekleerlingen van Marta López Vega zorgen voor de muziek. En iedereen mag meedansen met Emma van Balletschool Paulette Willemse!


20 JAAR EVF-JUBILEUMDINER!
Zaterdag 13 september, 18.00 uur – Gasthuiskapel

Het Emmy Verhey Festival bestaat 20 jaar en dat vraagt om een heel speciaal feestje! Samen met Bommels Buiten heten we je daarom van harte welkom tijdens het 20 jaar EVF-jubileumdiner! Een avondvullend festijn met een volledig verzorgd 4-gangen diner vol heerlijkheden uit de eigen kweektuin van Bommels Buiten, gelardeerd met bijzondere optredens van een keur aan artiesten:

Femke IJlstra
Onze artistiek leider opent het diner met het bijzondere verhaal en muziek van componist Jean Francaix (1912-1997): L’Ode à la Gastronomie.

Harpensemble Muziekschool Zaltbommel
De leerlingen van het harpensemble van van muziekschool Zaltbommel spelen stukken uit Flidias and the magic harp van Inge Frimout-Hei onder begeleiding van harpdocente Anke Nagtzaam-Doe. Anke studeerde onder andere bij Theresia Rieu en Massumi Nagisawa aan het conservatorium in Maastricht en is al bijna 20 jaar een zeer gewaardeerd docente aan Muziekschool Zaltbommel. Al meerdere leerlingen mochten dankzij haar harplessen verder studeren aan het conservatorium. “De harp is niet alleen het oudste instrument maar ook het mooiste. Want zeg nu zelf. Hoe prachtig is het niet als je iemand vol overgave ziet spelen aan de harp!”

De leerlingen die tijdens het jubileumdiner op het podium staan zijn Betsie Duijzer, Myrthe Vos, Nathalie Coelho van de Ven, Marrit de Bruin, Dorothé Baijense en Quirine Versteegh.

Het programma:
Inge Frimout-Hei: Flidias and the magic harp
  • Liban, de lieve dochter van Flidias de Godin van het woud
  • Tuan, ke koning der Herten
  • The Mothers Lament
  • Daighie
  • Suamach’s harpsolo
  • De Silver Salmon, the rivers, and the forest of Ireland.

Nieuw Amsterdams Klarinet Kwartet
Het Nieuw Amsterdams Klarinet Kwartet bestaat uit de vier veelzijdige klarinettisten Sergio, Bart, Tom en Jesse. Alle vier zijn ze opgeleid aan het Conservatorium van Amsterdam en het is samenspel, hun liefde voor de hele klarinetfamilie en vooral het plezier in muziek maken wat hen samen tot het Nieuw Amsterdams Klarinet Kwartet, kortweg het NAKK bracht. Het NAKK is altijd op zoek naar muzikale uitdagingen en bijzondere samenwerkingen. De vier heren hebben een geheel eigenzinnige kijk op klassieke muziek. Door hun spontaniteit op het podium weet het ensemble al snel de harten van het publiek te veroveren! Ze stonden dan ook al op vele podia in binnen- en buitenland.

Het programma:
  • George Gershwin (1898-1937): Fascinating Rhythm, arr. B. Faber
  • Richard Galliano (1950): Fourire, arr. B. Faber
  • Johannes Brahms (1822-1897): delen uit Hongaarse volksdansen, arr. P. Vigh
  • Yvette Horner (1922-2018): Reine de musette, arr. B. Faber
  • Benny Goodman (1909-1986): Let’s Dance, arr. D. Pascarelli

Het 20 jaar EVF-jubileumdiner kost € 58,50. Dat is inclusief drankjes en natuurlijk de muziek! Reserveren is verplicht en kan via info@bommelsbakhuys.nl of 06 – 52 69 59 96.

[beeld: NAKK ©Sarah Wijzenbeek, harpensemble, Femke en Bommels Buiten]


FAMILY ZONE - STADSKASTEEL ZALTBOMMEL

Onder de markante catalpa en tussen de kunstwerken en verschillende overblijfselen van onder meer de Sint-Maartenskerk is het heerlijk toeven in de lommerrijke tuin van Museum Stadskasteel Zaltbommel. En deze MuseumTuin is dit jaar de Family zone van het Emmy Verhey Festival! Met concerten voor én door kinderen en jongeren, en activiteiten voor het hele gezin. Laat je verwonderen door de Bellyhorn, voel het ritme tijdens de workshop djembé, luister naar weergaloos jong talent en speel, zing en swing zelf ook lekker mee!


STRIJKERSKLAS MARTA LÓPEZ VEGA
Zaterdag 13 september, 13.30 uur – Family zone, Stadskasteel

De leerlingen van Marta López Vega zijn al jarenlang vaste gasten van het Emmy Verhey Kinderfestival. Dit jaar verwelkomen we de jonge talenten ook graag op het ‘grote-mensenfestival’!

Het programma:
  • Hunting the Hare, volksliedje
  • Egon Sassmannshaus (1928-2010): March
  • Antonín Dvořák (1841-1904): Fünf Stücke
  • Camille Saint-Saëns (1835-1921): Danse Macabre
  • Johann Pachelbel (1653-1706): Canon in D

[beeld: Marta]


DJEMBÉ-WORKSHOP DOOR JOHN DAKPO
Zaterdag 13 september, 14.15 uur – Family zone, Stadskasteel

Bij Afrikaanse muziek gaat het vooral om het gevoel. En zo bespeel je ook de djembé. Laat het gevoel de vrije loop en kijk wat eruit komt tijdens deze wervelende workshop in de tuin van het Stadskasteel onder leiding van de befaamde percussionist John Dakpo! Iedere toon heeft zijn eigen betekenis en kan variëren van een zacht geritsel tot een imponerend gedreun. De ritmes vertellen een verhaal.


ZING&SWING
Zaterdag 13 september, 15.00 uur voor 2-4 jaar, 16.00 uur voor 1-2 jaar – Family zone, Stadskasteel

Martine Eggink van Zing&Swing is een energieke, betrokken muzikant in de gehandicaptenzorg en docent Muziek op Schoot. Met heel veel muzikale creativiteit laat ze jonge kinderen spelenderwijs ervaren wat muziek kan betekenen. Bij Zing&Swing staan samen zingen, bewegen en muzikaal ontdekken centraal. Met speelse liedjes, ritmes en instrumentjes ontstaat een gezellige sfeer vol plezier en verbondenheid. Martine’s missie? Kinderen en ouders samen laten genieten, ontdekken en verbinden door muziek. Want als muziek en plezier samenkomen, ontstaat er iets speciaals!

[beeld: Zing en Swing]


BELLYHORN
Zondag 14 september, 11.00-15.45 uur – Family zone, Stadskasteel

Dianne Verdonk is een performer, componist én uitvinder van nieuwe muziekinstrumenten. Zoals de Bellyhorn, een groot, organisch gevormd, tastbaar en bijna beestachtig instrument. Het bestaat uit een hoorn, een slurf en een 'buik'. Als je in de hoorn zingt, klinken er bastonen uit het instrument. Hoe verder je je hoofd in de hoorn steekt, hoe luider de toon. En til je de hoorn op, dan verhoog je de toonhoogte. Wanneer je op de Bellyhorn zit of ligt (als luisteraar of als speler), voel je de diepe bastonen door je hele lichaam.

[beeld: Bellyhorn]


MERULA STRIJKKWARTET
Zondag 14 september, 11.15 uur – Family zone, Stadskasteel

Het Merula strijkkwartet bestaat uit de violisten Jacob Callot en Quinten de Graaf, altviolist Titus van Rijn en cellist Felix Callot. De Nederlanders Quinten (2010) en Titus (2008) volgen een opleiding aan de Academie voor Muzikaal Talent in Utrecht, de Belgen Jacob (2009) en Felix (2011) studeren aan de Kunsthumaniora van Antwerpen. Op Zomercursus Woudschoten speelden ze voor het eerst samen en dat smaakte naar meer! Sinds september 2024 treden ze regelmatig samen op en zijn ze te horen op verschillende concertpodia in Nederland en België, zoals het Huygens Muziekfestival, de lunchconcerten van de Willem Twee Toonzaal in Den Bosch, de lunchconcerten van het Prinses Christina Concours in De Nieuwe Kerk in Den Haag en de podia van The Antwerp Pianist en Arte Amanti Festival. Bij het Prinses Christina Concours 2025 sleepten ze de eerste prijs van de Regio-finale Zuid in de wacht.

Het programma:
Felix Mendelssohn (1809-1847): Strijkkwartet nr. 2, opus 13

[beeld: Merula Kwartet]


BUT WHAT ABOUT
Zondag 14 september, 13.15 én 15.00 uur – Family zone, Stadskasteel
Klaar voor de start? Muziek! Just Press Play is een spannende interactieve voorstelling in de vorm van een echte speeltuin, begeleid door livemuziek van But What About. Al spelende en onderzoekende komen kinderen erachter dat elk object een reactie heeft in de muziek. Trigger Met hun voeten kunnen ze een muzikaal moment triggeren: een akkoord in de accordeon, riedel in de klarinet. Samen met de improviserende muzikanten maken ze zo hun eigen compositie en vertellen ze hun verhaal.


EVF GOOTSPOKENROUTE

In de dakgoten van Zaltbommel – en in sommige gevallen vér daarbuiten – huizen de gootspoken: kleine wezens, gevangen in beton, die de verhalen vertellen van de huizen en hun bewoners. Ze zijn ontsproten aan het brein en de handen van kunstenaar Joris Baudoin – ofwel: Joris Beton. Sommige zijn al 30 jaar oud, sommige komen net kijken. Zoals de Van Voordenspoken die de vijf zintuigen verbeelden. Elk mét scheepsschroef, die verwijst naar de voormalige Van Voorden Smederij in Zaltbommel, een begrip in de maritieme wereld. Eén van de Van Voordenspoken staat op onze eigen Gasthuiskapel: Horen – natuurlijk. Dat inspireerde ons tot een speciale EVF Gootspokenroute, met concertjes en andere activiteiten bij de verschillende zintuigenspoken.

De EVF Gootspokenroute is te koop voor € 3,50 bij Tourist Info Bommelerwaard, Markt 3, Zaltbommel, op zaterdag geopend van 10.00 tot 16.00 uur en op zondag van 11.00 tot 15.00 uur. Er zijn 2 rondes:

Ronde 1
12:00 - 13:00 uur:       Proeven, lunchconcert door Andreia da Costa, fluit, en Maria Mota,
harp – De Eetgelegenheid, Waterstraat 31
13:10 - 13:30 uur:       Horen, concert door het CODARTS Saxofoonensemble – De
Gasthuiskapel, Gasthuisstraat 34
13:40 - 14:00 uur:       Ruiken, workshop door het BloemenKabinet – Gezondheidscentrum
Bommelerwaard, Steenweg 1
14:10 - 14:30 uur:       Voelen, concert door John Dakpo, djembé – Fysiotherapie Gerard
Bambacht, Kloosterwiel 31
Doorlopend:                 Zien, fototentoonstelling EVF, Loes van Gameren – Lensen/Solipsis,
Schimminck 1a

Ronde 2
14:40 - 15:00 uur:       Horen, concert door het CODARTS Saxofoonensemble – De
Gasthuiskapel, Gasthuisstraat 34
15:10 - 15:30 uur:       Ruiken, workshop door het BloemenKabinet – Gezondheidscentrum Bommelerwaard, Steenweg 1
15:40 - 16:00 uur:       Voelen, concert door John Dakpo, djembé – Fysiotherapie Gerard Bambacht, Kloosterwiel 31
Doorlopend:                 Zien, fototentoonstelling EVF, Loes van Gameren – Lensen/Solipsis,
Schimminck 1a


PROEVEN: ANDREIA DA COSTA, FLUIT, EN MARIA MOTA, HARP
Zondag 14 september, 12.00 uur – De Eetgelegenheid

De EVF Gootspokenroute start culinair bij restaurant De Eetgelegenheid, waar het Van Voordenspook Proeven woont – de perfecte plek voor een zintuigenspook dat houdt van lekker eten! De Eetgelegenheid serveert speciaal voor het lunchconcert een 12-uurtje (vlees, vis of vega) voor € 19,–. Mee-eten mag, maar hoeft niet. Het concert zelf is gratis. Voor het 12-uurtje is reserveren* verplicht.

Fluitiste Andreia da Costa en harpiste Maria Mota luisteren de lunch op met fijne Franse klanken – afgestemd op de keuken van De Eetgelegenheid. Samen vormen zij Duo Reverie, dat een breed repertoire verkent van klassieke en hedendaagse werken die de unieke mix van hun instrumenten laat horen. Andreia, geboren in Portugal, werd afgelopen jaar geselecteerd voor de Academie van het Concertgebouworkest. Daarmee hoort zij tot de 14 Europese toptalenten die een jaar lang de kans krijgen zich verder te ontwikkelen onder de vleugels van het Concertgebouworkest. Maria Mota, ook uit Portugal, heeft meerdere prijzen gewonnen op internationale concoursen en is lid van het Nationaal Jeugd Orkest van Nederland.

Het programma:
Claude Debussy (1862-1918):
  • Rêverie (arr. voor fluit en harp)
  • Six épigraphes antiques
  1. Pour invoquer Pan, dieu du vent d'été
  2. Pour un tombeau sans nom
  3. Pour que la nuit soit propice
  4. Pour la danseuse aux crotales
  5. Pour l'égyptienne
  6. Pour remercier la pluie au matin

Philippe Gaubert (1879 –1941):
  • Madrigal (arr. voor fluit en harp)

Bernard Andrès (1941):
  • Algues, 7 stukken voor fluit en harp

Jacques Ibert (1890-1962):
  • Entr'acte

*Reserveren kan bij De Eetgelegenheid: 0418 – 51 50 18, info@deeetgelegenheid.nl of deeetgelegenheid.nl.

[beeld: Andreia en Maria]


HOREN: CODARTS SAXOFOONENSEMBLE
Zondag 14 september, 13.10 en 14.40 uur – De Gasthuiskapel

Waar anders dan op onze eigen Gasthuiskapel vind je het Van Voordenspook Horen. Tijdens dit concert kom het oren tekort! Van Sweelincks dubbelkorig koraal – wat klinkt als een orgel – gaat het ensemble naar Amerika met Echo’s for Saxophones. De reis eindigt op een plein in Spanje met muziek vol weemoed en opzwepende volksmuziek.

Het Codarts Saxofoonensemble bestaat uit vakstudenten die studeren bij Codarts Rotterdam bij Femke IJlstra, hoofdvakdocent bij Codarts én artistiek leider bij het EVF. Kwaliteit en speelplezier staan voorop. Het ensemble bestaat uit sopraan-, alt-, tenor- en baritonsaxofoons.

Het programma:
Jan Pieterszoon Sweelinck: Psalm 48
Sy Brandon: Echoes for Saxophones
M. Santos: Sabores de España

[beeld: ensemble]


RUIKEN: HET BLOEMENKABINET
Zondag 14 september, 13.40 en 15.10 uur – Gezondheidscentrum Bommelerwaard

Bovenop het nieuwe Gezondheidscentrum Bommelerwaard zit het Van Voordenspook Ruiken. En dat kan tijdens de EVF Gootspokenroute gaan genieten van de heerlijkste geuren uit het BloemenKabinet! In het BloemenKabinet, naast het idyllisch Hurns Kerkje in Hurwenen, kweekt tuin- en landschapsontwerper Carien van Boxtel op kleine schaal exclusieve seizoensbloemen. Op gebiedseigen kleigrond, zonder bestrijdingsmiddelen en zoveel mogelijk uit biologisch zaai- en pootgoed. Terwijl op de achtergrond zachtjes de Bloemenwals klinkt van Tsjaikovsky, het Bloemenduet van Delibes of Bruyères (heide) van Debussy, laat Carien je kennismaken met haar bijzondere bloemen. En als je wilt, kun je er ook mee aan de slag en ga je met een mooi bloemstukje naar huis.

[beeld: Map Zintuigenspoken Ruiken en Carien/BloemenKabinet (volgt)]


VOELEN: JOHN DAKPO, DJEMBÉ
Zondag 14 september, 14.10 en 15.40 uur – Fysiotherapie Gerard Bambacht

Het Van Voordenspook Voelen vind je heel toepasselijk bovenop de fysiotherapiepraktijk van Gerard Bambacht, net buiten de binnenstad aan de Kloosterwiel. Hier laat de befaamde percussionist John Dakpo je op een nog heel andere manier voelen: het ritme van zijn djembé door je hele lichaam. En dat doet wat met je!


ZIEN: FOTOTENTOONSTELLING EVF, LOES VAN GAMEREN
Zondag 14 september 12.00-16.00 uur – Lensen/Solipsis

Loes van Gameren is de huisfotograaf van het Emmy Verhey Festival. Onder het toeziend oog van het Van Voordenspook Zien op het Lensen inspiratie- en innovatiecentrum voor care + cure kun je bij buurman Solipsis haar werk bewonderen en krijg je meteen een mooi beeld van het EVF door de jaren heen.
 
Copyright 2026 © Beleef Zaltbommel | BSFZ (KVK: 69966931) | Algemene voorwaarden